Hull City kadrosunda değişim kararı!

İngiltere Championship’te sezonun son haftasında Plymouth’a 1- 0 yenilerek ligi 7. sırada tamamlayan ve play-off’un dışında kalan Hull City’de büyük hayal kırıklığı yaşanıyor.

Premier Lig’e yükselme hedefini tutturamayan İngiliz takımında, gelecek yaz oyuncu kadrosuyla ilgili önemli kararlar verilmesi bekleniyor.

Hull City Teknik Direktörü Liam Rosenior, kulübün sahibi Acun Ilıcalı, başkan yardımcısı Tan Kesler ve bazı futbolcularla önümüzdeki birkaç gün içinde kritik görüşmwlerde bulunacağını belirterek, play-off’u kaçırmanın yarattığı hayal kırıklığının ardından toparlanmaya çalıştığını söyledi.

Hull Live’a konuşan Rosenior çok yorucu bir sezon geçirdiklerini vurgulayarak, “Muhtemelen dört gün boyunca aralıksız uyuyacağımi. Ailem ve arkadaşlarımla biraz vakit geçireceğim. Biraz dinlenmeye ihtiyacım var çünkü günün 24 saati buradayım ama aynı zamanda oyuncularla da çok önemli toplantılarım var. Ayrıca Acun Ilıcalı ve Tan Kesler’le de görüşmelerim olacak” ifadelerini kullandı.

Gelecek sezon da Premier Lig’e yükselme konusunda iddialı olacaklarını belirten 39 yaşındaki teknik adam “Kulüpte emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Hayatımın en güzel yılıydı. Her dakikasını sevdim ve gelecek sezon daha güçlü bir şekilde geri döneceğiz.” diye konuştu.

Bu arada haber detayında, Hull City’de gelecek sezonun kadro planlaması için yaz aylarında bir dizi önemli kararlar alınması gerektiği yorumu yapıldı ve Adama Traore, Greg Docherty ve Cyrus Christie gibi oyuncuların takımdaki geleceklerinin bu süreçte şekilleneceği ileri sürüldü.

KAYNAK: NTV SPOR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x